Wilderness Leadership Academy

מרכז למנהיגות בטבע

أكاديمية القيادة البرية

RG_Trilingual.png
RG_Trilingual.png

יוצאים מהבידוד 

מסע הרפתקני המיועד לבני נוער ששהו בבידוד

 

מסע הרפתקני בטבע הוא לעתים קרובות הדבר הבלתי מוסבר שאליו אלה היוצאים מתקופה מאתגרת זקוקים לו ביותר.

 

מסעות אלה מיישמים מתודולוגיית צמיחה אישית ומודל תמיכה פשוט המכבד את יכולת האדם להתעלות ולמצוא עוצמה במקום בו נמצא אתגר. עבודת ההתבוננות הפנימית השזורה בכל היבט בתכנית נועדה ליצור סביבה בה אנשים צעירים יכולים להתחבר ולבנות מערכות יחסים בסביבה בטוחה אחרי תקופה של בדידות.

 

המשתתפים מתחילים לבנות "צוות" תומך ביום הראשון כשהם מצטרפים למעגל דיון לילי, מכירים באתגרים המשותפים ומתחילים בהרפתקאה. כאשר הם מתמודדים עם אתגרים, פותרים בעיות יחד ועוסקים בפעילויות בעלות אימפקט גבוה כגון טיפוס צוקים או טיפוס לפסגת הר, התלמידים חווים רגעים של התגברות על אתגרים והגברת הביטחון העצמי, ומגלים שיש ביכולתם להתגבר על אתגרים רבים בחייהם. במהלך התכנית ילמדו התלמידים דרכי התמודדות עם לחץ ואתגרים, ויתרגלו אותם בשטח, הם ישתפו את סיפוריהם ותובנותיהם על בסיס יומיומי כאשר הם משתתפים בתרגילי הרהור שנועדו לעזור לתלמידים להבין כיצד חוויותיהם עד כה עשויות להיות מתורגמות לכישורי התמודדות בחיי היומיום. במהלך פעילויות הסיכום התלמידים מזהים מנגנוני תמיכה בריאים ורשת של עמיתים להם עשויים לקרוא לעזרה בעתיד. כל משתתף ייצא מהתכנית עם סל כישורים להתמודדות עם אתגרים, יכולות תקשורת ובניית מערכות יחסים וקבוצת חברים שיחד חוו חוויה משנת חיים אותה יזכרו לשנים רבות.

המרכז למנהיגות בטבע הינה מכון המסמיך מומחים ליישוב סכסוכים, שיקדמו בניית חברה משותפת לכל תושבי ארצנו. ההסמכה מתבססת על הכשרה אקולוגית ואימוני מנהיגות בטבע שמתווים דרך פעולה לקידום שלום על בסיס חברה משותפת.

המודל מבוסס על עקרונות למידה על מנהיגות בסביבה, יישום אורח חיים מקיים, ופעילות תלמידים שמקדמת שינוי בתודעת הקהילה וביחסה לסביבה. הכשרת מורים ומדריכים להובלת פעילויות בטבע היא חלק אינטגרלי מפעילות המכון.

ההסמכה מתבססת על הכשרה אקולוגית ואימוני מנהיגות בטבע שמתווים דרך פעולה לקידום שלום על בסיס חברה משותפת. ההכשרה מתקיימת במכון ובכל רחבי הגליל. נעבוד בשיתוף פעולה עם משרד החינוך, תוכנית תל"י, ותנועות נוער. 

 

היעדים שלנו

שיפור האווירה והפחתת האלימות בקהילה 

שיפור הישגים אקדמיים בין המשתתפים

העמקת קשר רגשי אצל המשתתפים למקום מגוריהם

הפחתת פסולת ולכלוך בסביבה

שימוש בטכנולוגיית

הפחתת פסולת

פרסום ומיתוג של המדרשה

הגברת מודעות סביבתית

יצירת קשרים עם אוניברסיטאות ברחבי העולם

תוכנית 2040 של KKL בישראל מתבססת על הבנה מלאה של הצורך לעבוד עם כל המגזרים השונים בחברה הישראלית.

monument-jnf-forest_orig.jpg

יער הידידות אוסטרליה בישוב שורשים הוא מיקום אידיאלי עבור המדרשה למנהיגות בטבע. הקרן הקיימת לישראל עשתה רבות למען בניית מדינת ישראל  ובכל זאת, היא נתפסת ברמה בינלאומית כארגון בעייתי בשל הנרטיב הפלסטיני. עכשיו, מוצעת לנו הזדמנות לשנות את השיח במיקום יפהפה זה, בו נציגי נרטיבים שונים יכולים להתכנס וללמוד זה מזה כיצד לקחת מנהיגות לעתיד משותף.

יער הידידות אוסטרליה ישראל

מידע נוסף

המדרשה למנהיגות בטבע הינה תכנות ארוכת טווח של עמותת רוח הגליל.

אנא צרו קשר עם הרב רענן מלק למידע נוסף על פרויקט זה.

הצטרפו עלינו

תמכו במטרות שלנו

34447598_1948835355190864_52192550642369